Przeznaczenie:
Przyrząd przeznaczony jest do ozaczania zmian objętości cementu według normy PN-EN 196-3 "Metody badania cementu".
Dane techniczne:
W skład aparatu wchodzi pierścień z igłami pomiarowymi oraz płytki szklane z klamrą.
Zasada działania:
Pierścień Le Chateliera należy wypełnić zaczynem cementowym i włożyć do naczynia wypełnionego wodą. Po okresie wiązania zmierzyć zmianę odległości końców igieł.
|
Przeznaczenie:
Aparat Vicata jest przeznaczony do określania początku i końca wiązania zaczynu cementowego oraz ilości wody wymaganej do uzyskania konsystencji normowej, zgodnie z normą PN-EN 196-3
Zestaw badawczy:
Do wyposażenia aparatu należy:
|
Przeznaczenie:
Aparat przeznaczony jest do zagęszczania i badania konsystencji masy betonowej, według normy PN-EN 12350-3 "Beton zwykły".
Dane techniczne:
Średnia amplituda drgań: 0,5 mm
Częstotliwość drgań: ok 3600/min Masa badanej próbki: do 30 kg Aparat posiada możliwość regulacji wielkości amplitudy drgań wibracyjnych Zasada działania:
Próbka masy betonowej umieszczona na stożkowej formie i wstawiona do naczynia zamocowanego na stoliku aparatu poddana jest wibracji, aż do uzyskania określonej gładkości i wyglądu powierzchni. Drgania wibracyjne stolika wymuszane są zespołem elektromechanicznym.
|
Przeznaczenie:
Aparat służy do badania konsystencji masy betonowej wg normy PN-EN 12350-2.
Zasada działania:
W celu oznaczenia wielkość opadu formę stożkową wypełnia się do górnej krawędzi odpowiednio przygotowaną masą betonową. Po zdjęciu formy pionowo do góry, stożek betonowy opada w sposób zależny od konsystencji betonu.
|
Przeznaczenie:
Aparat służy do badania konsystencji masy betonowej wg normy PN-EN 12350-2.
Zasada działania:
W celu oznaczenia wielkość opadu formę stożkową wypełnia się do górnej krawędzi odpowiednio przygotowaną masą betonową. Po zdjęciu formy pionowo do góry, stożek betonowy opada w sposób zależny od konsystencji betonu.
|
Przeznaczenie:
Aparat służy do pomiaru nierówności nawierzchni asfaltowych i betonowych zgodnie z wymaganiami normy BN-68/8931-04.
Dane techniczne:
Długość całego urządzenia: 4400 mm
Długość dłuższej części po rozkręceniu: 2400 mm Wielkość mierzonych nierówności: + / - 12,5 mm Dokładność pomiaru nierówności: 0,1 mm Dokładność pomiaru drogi: 0,05 m Maksymalna prędkość jazdy podczas pomiarów: 15 km/h Masa: 75 kg W celu ułatwienia przechowywania i transportu aparatu na miejsce pomiaru jest on dzielony na dwie części. Aparat może być ciągnięty ręcznie lub za samochodem. Zasada działania:
Planograf stanowi sztywną belkę aluminiową o długości 4 m osadzoną na 14 kołach jezdnych o średnicy 200 mm. W środkowej części belki znajduje się kółko pomiarowe o średnicy 150mm dociskane sprężyną do badanej nawierzchni.
|
Przeznaczenie:
Forma służy do sporządzania beleczek z zaprawy cementowej przeznaczonych do oznaczania wytrzymałości na zginanie i ściskanie wg normy PN-EN 196-1 "Metody badania cementu".
Dane techniczne:
Forma składa się z podstawy, płytek czołowych, płytek podłużnych oraz nakładki. Forma pozwala na jednoczesne formowanie trzech sztuk znormalizowanych beleczek o wymiarach: 40mm x 40mm x 160mm
Zasada działania:
Przygotowaną zaprawą wypełnia się przegrody formy odpowiednio ją rozprowadzając i ubijając. Po wysezonowaniu w atmosferze nasyconej wilgocią oraz po poddaniu próbek kąpieli wodnej, są one gotowe do wykonania badań wytrzymałościowych
|
Przeznaczenie:
Formy przeznaczone są do kształtowania znormalizowanych, kontrolnych próbek z betonu w kształcie sześcianu według normy PN-EN 12390-1.
Dane techniczne:
Forma dzielona, trójczęciowa. Skręcana za pomocą wygodnych nakrętek motylkowych. Całość wykonana z blachy o grubości 8 mm zapewniającej dużą sztywność formy.
Zasada działania:
Kontrolne próbki z betonu w kształcie sześcianu umożliwiają przeprowadzenie badań laboratoryjnych własności fizycznych oraz wytrzymałości na ściskanie.
|
Przeznaczenie:
Formy przeznaczone są do kształtowania znormalizowanych, kontrolnych próbek z betonu w kształcie walca według norm PN-EN 12390-1 oraz PN-S-96013
Dane techniczne:
Konstrukcję formy stanowi sprężysty korpus połączony śrubami z podstawą.
Zasada działania:
Kontrolne próbki z betonu w kształcie walca umożliwiają przeprowadzenie badań laboratoryjnych własności fizycznych oraz wytrzymałości na ściskanie.
|
Przeznaczenie:
Formy przeznaczone są do kształtowania znormalizowanych, kontrolnych próbek z betonu w kształcie prostopadłościnu według normy PN-EN 12390-1.
Dane techniczne:
Forma dzielona, trójczęciowa. Skręcana za pomocą wygodnych nakrętek motylkowych.
Wymiary nomiinalne: 100, 150, 200, 250, 300. Dłuugość: 3,5-5 x wymiar nominalny. Zasada działania:
Kontrolne próbki z betonu w kształcie prospopadłościanu umożliwiają przeprowadzenie badań laboratoryjnych własności fizycznych oraz wytrzymałości na ściskanie.
|
Przeznaczenie:
Forma F-80 przeznaczona jest do sporządzania próbek walcowych mieszanek cementowo-gruntowych służących do badań według normy PN-S-96012 "Drogi samochodowe. Podbudowa i ulepszone podłoże z gruntu stabilizowanego cementem".
Próbki walcowe mieszanek są w formie zagęszczane dynamicznie zgodnie z PN-B-04481. Dane techniczne:
Kompletna forma F-80 składa się z: dzielonej formy o średnicy wewnętrznej 80 mm, cylindrycznej podstawy mocującej formę dzieloną i nadstawki.
średnica formy: 80 mm wysokość formy: 80 mm |
Przeznaczenie:
Ubijak do formy dwudzielnej do stabilizacji U-80 służy do badania gruntów zgodnie z PN-S-96012.
|
Przeznaczenie:
Aparat przeznaczony jest do badania betonu pod kątem wodoprzepuszczalności według normy PN-B-06252 oraz głębokości penetracji wody pod ciśnieniem według PN-EN 12390-8.
Dane techniczne:
Ilość gniazd na próbki betonu: 6 szt.
Wymiary próbki betonu: 150 x 150 x 150 mm Maksymalne ciśnienie badawcze: 12 bar Pojemność zbiornika wodnego: 28 dm3 Zasilanie kompresora: 230V/50Hz Budowa aparatu - elementy składowe:
Kompresor: 1 szt.
Reduktor kompresora: 1 szt. Zbiornik ciśnieniowy: 1 szt. Manometr: 1 szt. Blok zaworów docinających: 1 kpl. Zawór odpowietrzający zbiornika ODPŁYW WODY: 1 szt. Zawór wlewu wody do zbiornika DOPŁYW WODY: 1 szt. Zawór dopływu powietrza do zbiornika POWIETRZE: 1 szt. Zawór bezpieczeństwa 12 bar: 1 szt. Reduktor ciśnienia powietrza na zbiorniku ciśnieniowym: 1 szt. Pokrywka próbki betonu: 6 szt. Podstawa próbki betonu: 6 szt. Nakrętki mocujące: 6 kpl. Przewody doprowadzające: 6 szt. |
Przeznaczenie:
Aparat przeznaczony jest do pomiaru i oznaczania zawartości powietrza w mieszance betonowej zgonie z normą PN-EN 12350-7 "Badania mieszanki betonowej -- Część 7: Badanie zawartości powietrza -- Metody ciśnieniowe" metodą słupa wody.
Dane techniczne:
Pojemność naczynia pomiarowego: 5000 cm3
Zakres pomiarowy: 300 cm3 Dokładność pomiarowa: 300 cm3 Nadciśnienie robocze: 100 kPa |
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.
|
Przeznaczenie:
Aparat służy do zagęszczania i badania konsystencji masy betonowej wg normy PN-EN 12350-3.
Skład aparatu:
Forma stożkowa
Ubijak Naczynie cylindryczne Stojak z ramieniem i stożkiem wsypowym Zasada działania:
Próbka masy betonowej umieszczona na stożkowej formie i wstawiona do naczynia zamocowanego na stoliku aparatu poddana jest wibracji, aż do uzyskania określonej gładkości i wyglądu powierzchni.
|
Przeznaczenie:
Aparat przeznaczony jest do oznaczenia konsystencji zaprawy budowlanych zgodnie z normą PN-B-04500. Zasada badania polega na określeniu głębokości zanurzania stożka pomiarowego w zaprawie, mierzonej w centymetrach po tworzącej stożka.
|